
Mobile Battery By R B Mobile Accessories
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mobile Battery |
| Dominant Color | Silver |
| Chemistry | Lithium-ion |
| Capacity | 1000 mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 50x35x10 mm |
| Weight | 20g |
| Usage | Powers mobile phones, provides backup power for mobile devices. |
| Safety Standards | IEC 62133 |
| Features | Long life, High capacity, Reliable power, Easy install, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, R B Mobile Accessories has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from R B Mobile Accessories at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Nitesh Jain
Address
Shop No. 12/16, Metro Mall, Arya Samaj Road, Karol Bagh, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details







































