
Mobile Battery - High-capacity Lithium-ion, Durable Design, Top Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mobile Battery |
| Dominant Color | Blue |
| Chemistry | Li-ion |
| Capacity | 1000 mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 35x45x10 mm |
| Weight | 20g |
| Usage | Power mobile phones, Smartphones and other related devices. |
| Warranty | 6 months |
| Safety Standards | CE, RoHS |
| Features | High Capacity, Long Life, Reliable Power, Durable Design, Cost Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Naman Communication Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Naman Communication Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2005
GST NO
07AACCN2536M1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AACCN2536M1ZB
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Sanju
Address
Building No.-13/23, 2nd Floor, W.e.a Lotus Plaza, Saraswati Marg, Karol Bagh, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details







































