
Lenze E82ev552_4c200
Price: 10000.00 INR / Piece
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Grey |
| Operating Temperature | -10AdegC to +55AdegC |
| Efficiency | a%0Y= 97% |
| Connector Type | Spring Clamp, Screw Terminal |
| IP Rating | IP20 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Overheating Protection | YES |
| Insulation Material | Polycarbonate |
| Surface Finish | Matte |
| Power Factor | 0.95 |
| Feature | Compact Design, Easy Installation |
| Humidity % | 5% to 95% (non-condensing) |
| Shape | Rectangular |
| Product Type | Frequency Inverter Drive |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | Other, Integrated Overload Protection |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 400 V AC |
| Energy Consumption | High Efficiency |
| Output Type | 3-phase output |
| Dimension (L*W*H) | 196 x 90 x 152 mm |
| Weight | 2.0 kg |
| Phase | Three Phase |
| Size | Standard |
| Input Voltage | 400 V AC |
| No Of Poles | 3 |
| Connection Type | Screw Terminal |
| Material | Plastic, Metal |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Paypal, Letter of Credit (L/C), Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Central America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | LENZE E82EV552_4C200 |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Brand Name | LENZE E82EV552_4C200 |
| Color | Grey |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 55 |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Report incorrect details





































