
Lenze E82ev752_4c200
Price: 15000.00 INR / Piece
(15000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Connector Type | Screw Terminal |
| Feature | Integrated EMC filter, Easy commissioning |
| Color | Grey |
| IP Rating | IP20 |
| Operating Temperature | -10AdegC to +55AdegC |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Matte |
| Mounting Type | Wall Mount / Panel Mount |
| Insulation Material | High-grade plastic |
| Power Factor | 0.98 |
| Efficiency | Up to 98% |
| Overheating Protection | YES |
| Humidity % | 0-95% (non-condensing) |
| Product Type | Frequency Inverter |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | Other, IP20 |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 3 x 400 V AC |
| Energy Consumption | 750 W |
| Output Type | AC |
| Dimension (L*W*H) | 184 mm x 130 mm x 176 mm |
| Weight | 2.8 kg |
| Phase | Three Phase |
| Input Voltage | 3 x 400 V AC |
| Size | Standard |
| Material | Plastic, Metal |
| Connection Type | Terminal |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | South America, Western Europe, Australia, North America, Eastern Europe, Middle East, Asia, Central America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | LENZE E82EV752_4C200 |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 55 |
| Brand Name | LENZE E82EV752_4C200 |
| Moq | 1 |
| Price | 15000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Color | Grey |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
ac servo drives in Bhavnagar
Report incorrect details


































