
Led Tube Lights - Energy-efficient, Long-lasting Illumination | Customizable Features To Meet Market Demands
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Tube Lights |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 100-240V |
| Size | 1200mm |
| Warranty | 2 years |
| Power | 18W |
| Features | Energy saving, Long lifespan, High brightness, Easy installation, Durable, Environmentally friendly, Low maintenance |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sun Anshul Technologies Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Sun Anshul Technologies Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Name
Mr. Bhagyashree Parmar
Address
T-150, 1st Floor, Jai Mata Di Compound, Kalher, Mumbai, Maharashtra, 401202, India
led tube lights in Mumbai
Report incorrect details































