
Led Flood Light - Eco-friendly Design, Low Power Consumption, Long Operational Life, Contemporary Aesthetics
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | Varied |
| Wattage | 50-200W |
| Lumens | 5000-20000lm |
| Color Temperature | 6500K |
| IP Rating | 65 |
| Warranty | 2 years |
| Features | High brightness, Long lifespan, Energy efficient, Durable design, Easy installation, Low maintenance, Eco-friendly |
| Product Type | LED Flood Light |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 2 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aspire Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Aspire Enterprise at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2013
GST NO
24AAYFA6407F1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAYFA6407F1ZD
Gandhinagar, Gujarat
Partner
Mr. Tarkesh Patel
Address
Plot No. B-128, Sector-25, G.I.D.C, Gandhinagar, Gujarat, 382025, India
Report incorrect details
































