
Led Bulbs By Aspire Enterprise
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Bulbs |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Application | Indoor |
| Light color | Warm White |
| Input voltage | 220V |
| Size | 9W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 9W |
| Features | Energy saving, Long life, Durable, High brightness, Easy to install |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 2 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
Consumes less power
Eye-catching design
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aspire Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Aspire Enterprise at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2013
GST NO
24AAYFA6407F1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAYFA6407F1ZD
Gandhinagar, Gujarat
Partner
Mr. Tarkesh Patel
Address
Plot No. B-128, Sector-25, G.I.D.C, Gandhinagar, Gujarat, 382025, India
led bulbs in Gandhinagar
Report incorrect details





































