
Laptop Adapters - Compact Design, Universal Compatibility, Long Lasting Reliability
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 19V |
| Output Current | 3.42A |
| Power | 65W |
| Connector Type | Multiple |
| Cable Length | 1.8m |
| Usage | Laptop power supply for various brands |
| Dimensions | 10x5x3 cm |
| Weight | 250g |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Compact design, Easy use, Affordable price, Long lasting, Reliable power |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RAJGURU COMPUTERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hardware Components in bulk from RAJGURU COMPUTERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
5
Establishment
1999
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Kamlesh Hiralal Mehta
Address
Office no. 4, Dreamland Cinema Bldg, Tribhuvan Road, Behind Dubhash Building, Lamington Road, Mumbai, Maharashtra, 400007, India
laptop adapter in Mumbai
Report incorrect details




































