
Laptop Adapter - Premium Quality Power Supply For Acer, Dell, Hp, Lenovo, Sony, Compaq, Toshiba, Ibm, Hcl, Wipro | Compatible With All Major Brands, High Efficiency, Durable Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Output Voltage | 19V |
| Output Current | 3.42A |
| Power | 65W |
| Input Voltage | 100-240V |
| Cable Length | 1.8m |
| Connector Type | DC |
| Usage | Power various laptop models |
| Warranty | 1 year |
| Safety Standards | CE, RoHS |
| Features | Reliable power, Efficient charging, Durable design, Compact size, Easy to use |
Product Overview
Key Features
Ram infotech NO.1 laptop service center in chennai, we are selling all branded laptop adapters like acer laptop adapter, dell laptop adapter, sony laptop adapter, compaq laptop adapter, hp laptop adapter, toshiba laptop adapter, lenovo laptop adapter, ibm laptop adapter, hcl laptop adapter, wipro laptop adapter,
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RAM INFOTECH has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Hardware Components from RAM INFOTECH at Trade India quality-assured services.
Business Type
Importer, Service Provider, Distributor, Supplier
Establishment
2007
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
CEO
Mr. S. Senthil Kumar
Address
No. 24/13, Pillaiyar Koil Street, Vadapalani, Chennai, Tamil Nadu, 600026, India
Report incorrect details























