
Laptop Adapters - High-quality Universal Compatibility, Robust Safety Features, Energy Efficient Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Output Voltage | 19V |
| Output Current | 3.42A |
| Output Power | 65W |
| Input Voltage | 100-240V |
| Input Frequency | 50-60Hz |
| Connector Type | DC Barrel |
| Usage | Power various laptop models |
| Dimensions | 10x5x3cm |
| Weight | 300g |
| Certification | CE, FCC |
| Features | Power Supply, Laptop Charging, Reliable Power, Efficient Design, Durable Build |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia, Western Europe |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Crozet India Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hardware Components in bulk from Crozet India Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAGCC9857J1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAGCC9857J1Z0
Mumbai, Maharashtra
Director
Mr Shailendra Singh
Address
206, 2nd Floor, Simlim Squire Bldg, Lamington Road, Grant Road (E), Mumbai, Maharashtra, 400007, India
laptop adapters in Mumbai
Report incorrect details




























