
Laptop Adapter - High-grade Material Custom Specifications | Durable Performance, Reliable Voltage Output
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 19V |
| Output Current | 3.42A |
| Power Output | 65W |
| Connector Type | Multiple |
| Cable Length | 1.8m |
| Usage | Power laptops and other compatible devices |
| Safety Standards | UL/CE |
| Dimensions | 100 x 60 x 35 mm |
| Weight | 300g |
| Color | Black |
| Features | Power Supply, Laptop Charging, Reliable Power, Efficient Design, Universal Compatibility |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JTRONIIC has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Computer Stationery in bulk from JTRONIIC at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1990
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Paresh Dhanki
Address
Office No. 6, Chaagpar Khimji Bldg, First Floor, R.R.T. Road, Above Metro Chemist, Mulund West, Mumbai, Maharashtra, 400080, India
laptop adapter in Mumbai
Report incorrect details









































