
Laptop Adapter - Universal Compatibility, Compact Design For Home, Office & Travel
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 19V |
| Output Current | 3.42A |
| Connector Type | DC Barrel |
| Cable Length | 1.8m |
| Color | Black |
| Usage | Power laptops at home, office, and travel. |
| Weight | 300g |
| Safety Standards | CE, FCC |
| Features | Power Supply, Charges Laptop, Reliable Power, Portable Design, Efficient Charging |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, LAPTOPS MUMBAI has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Computer Accessories from LAPTOPS MUMBAI at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
PROPRIETOR
Mr. Nikhil Bhaskarn
Address
Shop No. 19, Patel Mansion, Topi Wala Lane, Lamington Road, Grand Rod East, Mumbai, Maharashtra, 400007, India
laptop adapter in Mumbai
Report incorrect details

































