
Laptop Adapter - High Quality Raw Materials, Diverse Power Capacities , High Performance And Longer Service Life
Price: 200 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1/100
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Input Current | 1.5A |
| Output Voltage | 20V |
| Output Current | 3.25A |
| Frequency | 50/60Hz |
| Certifications | CE, RoHS, FC |
| Origin | China |
| Usage | Powering laptops with compatible voltage and wattage requirements |
| Features | Power supply, Laptop charging, Reliable power, Efficient design, Durable build, Affordable price |
| FOB Port | Anywhere In INDIA |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Delivery Point (DP), Telegraphic Transfer (T/T) |
| Supply Ability | 500 Per Week |
| Delivery Time | 2 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | Customized Box is possible as per customer demand |
| Main Export Market(s) | Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | CE, ROHS, BIS |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Computer Terminal has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hardware Components in bulk from Computer Terminal at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
1999
GST NO
06AQGPS1048E1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AQGPS1048E1Z0
Gurugram, Haryana
Prop
Mr. Amit Singla
Address
Shop No.119, Ganpati Arcade, Gurudwara Road, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details























