
Laptop Adapter - Premium Quality Transformer, Compact Size For Easy Portability, Smooth Functionality With Short Circuit Protection
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Power Adapter |
| Dominant Color | Black |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 19V |
| Output Current | 3.42A |
| Dimensions | 100x50x30 mm |
| Weight | 200g |
| Material | ABS Plastic |
| Connector Type | DC Barrel |
| Warranty | 1 Year |
| Safety Standards | CE, FCC |
| Usage | Powering laptops and similar devices. |
| Features | Compact size, Durable design, Efficient power, Safe operation, Easy transport |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MK ENGINEERING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from MK ENGINEERING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
12
Establishment
1992
GST NO
07ALJPJ5840C2Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ALJPJ5840C2Z0
Delhi, Delhi
Proprietor
Raju Prajapati
Address
B-72, GT Karnal Road, Delhi, Delhi, 110033, India
laptop adapter in Delhi
Report incorrect details








































