
Mobile Electric Adapter
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Power Adapter |
| Dominant Color | Black |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 12V |
| Output Current | 1A |
| Dimensions | 50x40x25mm |
| Material | ABS Plastic |
| Weight | 50g |
| Plug Type | Euro |
| Safety Standards | CE |
| Usage | Power laptops, CPUs, and other devices |
| Features | Compact design, Easy use, Direct current, Reliable power, Hassle-free, Versatile adapter |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MK ENGINEERING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from MK ENGINEERING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
12
Establishment
1992
GST NO
07ALJPJ5840C2Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ALJPJ5840C2Z0
Delhi, Delhi
Proprietor
Raju Prajapati
Address
B-72, GT Karnal Road, Delhi, Delhi, 110033, India
mobile adapter in Delhi
Report incorrect details


































