
Laptop Adapter - Premium Quality Raw Material | Immaculate Range, Hi-tech Quality Testing, Advanced Procedure
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 19V |
| Output Current | 3.42A |
| Power | 65W |
| Connector Type | Barrel |
| Cable Length | 1.5m |
| Usage | Power various Acer laptops and similar devices with compatible power requirements. |
| Color | Black |
| Certification | CE, FCC |
| Features | Power Supply, Laptop Charging, Reliable Power, Efficient Design, Durable Build |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 11 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | clean and safe packaged |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CHIP TECHNOLOGY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Hardware Components from CHIP TECHNOLOGY at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AZEPS2507H1ZJ
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AZEPS2507H1ZJ
Coimbatore, Tamil Nadu
Manager
Mr P .s. Senthil Kumar
Address
Door No - 98, Ng Narayanasamy Street New Siddha Pudur , Coimbatore Coimbatore, Tamil Nadu, 641044, India
laptop adapter in Coimbatore
Report incorrect details
































