
Laptop Adapter - Thermally Insulated Design | High Efficiency, Long Service Life, Excellent Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 19V |
| Output Current | 3.42A |
| Output Power | 65W |
| Connector Type | 5.5x2.5mm |
| Cable Length | 1.5m |
| Dimensions | 90x50x30mm |
| Color | Black |
| Safety Standards | CE, FCC |
| Usage | Powering laptops, notebooks, and similar devices |
| Features | Efficient power, Long lifespan, Thermal insulation, Reliable performance, Compact design |
Product Overview
Key Features
Features:
Thermally insulated
Excellent performance
Long service life
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Meet Marketing has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hardware Components in bulk from Meet Marketing at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Bhavesh Shah
Address
A/ 107, Radhe Kishan Villa Complex, Near Jaymala Bus Isanpur, Ahmedabad, Gujarat, 382443, India
laptop adapter in Ahmedabad
Report incorrect details





































