
Laptop Adapter - Plastic, 6x4x2 Cm, 1.8m Cable Length, 14v Output Voltage, 60w Output Wattage | Fast Charging, Reliable Power, Magsafe 2 Connector, Durable Design
Price: 2596.00 INR
(2200.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
2800.00 INR / Pack
Weight :
200.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
20
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 6x4x2 cm |
| Output Voltage | 14V |
| Output Wattage | 60W |
| Input Voltage | 100-240V |
| Cable Length | 1.8m |
| Connector Type | MagSafe 2 |
| Features | Fast charging Reliable power Original adapter Wide compatibility Durable design |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 5000 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | original white packing |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 20 |
| Unit Type | Pack/Packs |
| Price Type | fixed |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Brand Name | macbook |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| MRP | 2800.00 INR |
| Product Unit | 20 Pack/Packs |
| Weight | 200.00 Gram |
| Packsize | 1 |
| Moq | 20 |
| GSTIN | 18% |
| Price | 2200.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Height | 3.00 cm |
| Stock Quantity | 100 |
| Minimum Ordered Packs | 20 |
| Minimum Order Quantity | 20 |
Product Overview
Key Features
MacBook Pro Retina 13-inch Early 2015, MacBook Pro Retina 13-inch Mid 2014, MacBook Pro Retina 13-inch Late 2013, MacBook Pro Retina 13-inch Early 2013, and MacBook Pro Retina 13-inch Late 2012 models., Apple MacBook Pro 2012 Retina 13-inch,
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A Square It Solution has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Hardware Components from A Square It Solution at Trade India quality-assured services.
Business Type
Importer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
GST NO
06HCMPS3402M1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06HCMPS3402M1Z5
Gurugram, Haryana
Name
Asquare It Solu
Address
null Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details

















