
Laptop Adapter - High-quality Components | Reliable Performance, Safe Packaging, Custom Specifications
Price Trend: 450.00 - 1050.00 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 19V |
| Output Current | 3.42A |
| Connector Type | 5.5mm x 2.5mm |
| Cable Length | 1.5m |
| Dimensions | 100x50x30mm |
| Weight | 250g |
| Material | ABS plastic |
| Features | Fast charging, Reliable power, Compact design, Durable build, Wide compatibility |
| Supply Ability | 500 Per Day |
| Delivery Time | 2 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Each Adapter Charger is packed in a polybag and power cord is added to be packed in attractive offset printed cardboard box and then sealed for shipment. |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CODEICON IT SOLUTIONS PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chargers in bulk from CODEICON IT SOLUTIONS PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
50
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AADCC6956H1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AADCC6956H1ZE
Mumbai, Maharashtra
MD
Mr. Jasbir Singh Hanspal
Address
2/38, Om Heera Panna, Oshiwara, Andheri West, Mumbai, Maharashtra, 400053, India
laptop adapters in Mumbai
Report incorrect details
































