
Indramat 22455
Price: 9000.00 INR / Piece
(9000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Feature | High Efficiency, Reliable Performance, Short Circuit Protection |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Operating Temperature | 0AdegC to +45AdegC |
| Connector Type | Screw Terminal |
| Color | Silver / Grey |
| IP Rating | IP20 |
| Insulation Material | Plastic / Composite |
| Power Factor | 0.95 |
| Efficiency | >92% |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Humidity % | Max 85% non-condensing |
| Overheating Protection | YES |
| Shape | Rectangular |
| Product Type | Servo Drive Module |
| Application | Industrial Automation, Motion Control |
| Protection Level | Other, IP20 |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 230 V AC |
| Energy Consumption | Low |
| Output Type | Digital / Analog |
| Dimension (L*W*H) | 260 x 75 x 140 mm |
| Weight | 2.3 kg |
| Phase | Three Phase |
| Size | Standard Compact |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Material | Aluminum / Metal |
| No Of Poles | 4 |
| Connection Type | Terminal / Plug In |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Western Union, Paypal, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER REQUIRED |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, North America, Eastern Europe, Middle East, Central America, South America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | INDRAMAT 22455 |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | INDRAMAT |
| Product Unit | 30 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Price | 9000.00 INR (Approx.) |
| Color | Silver / Grey |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 95 |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGMPL3365M1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGMPL3365M1ZZ
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr Hussain Memon
Members since
8 Years
Address
Opp.Hanumanji Mandir, Vadva Talavadi Main Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Report incorrect details




































