
Indramat 246505
Price: 19000.00 INR / Piece
(19000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Humidity % | max 85% |
| Operating Temperature | 0AdegC - 40AdegC |
| Efficiency | 95% |
| Feature | High-Performance |
| Surface Finish | Matte |
| Power Factor | 0.98 |
| Insulation Material | Polyamide |
| Color | Gray |
| Connector Type | Standard |
| Overheating Protection | YES |
| Shape | Rectangular |
| Mounting Type | Panel Mount |
| IP Rating | IP65 |
| Product Type | Servo Drive |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | IP65 |
| Frequency (MHz) | 50 Hz |
| Rated Voltage | 220 V |
| Energy Consumption | Low |
| Output Type | Digital |
| Dimension (L*W*H) | 320 x 140 x 100 mm |
| Weight | 6.5 kg |
| Input Voltage | 230 V |
| Phase | Three |
| Size | Standard |
| Material | Steel & Aluminium |
| No Of Poles | 4 |
| Connection Type | Screw Terminal |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER REQUIRED |
| Main Export Market(s) | Australia, Eastern Europe, Western Europe, Central America, Middle East, South America, Asia, North America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | INDRAMAT 246505 |
| Moq | 1 |
| Price | 19000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Brand Name | INDRAMAT |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Color | Gray |
| Currency | INR |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 55 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGMPL3365M1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGMPL3365M1ZZ
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr Hussain Memon
Members since
8 Years
Address
Opp.Hanumanji Mandir, Vadva Talavadi Main Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Report incorrect details




































