
Indramat Dds02 1-w150-d
Price: 19000.00 INR / Piece
(19000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power Factor | >0.95 |
| Insulation Material | ABS/Aluminum |
| Feature | High Precision, Reliable Performance, Position and Speed Control |
| Color | Grey |
| IP Rating | IP20 |
| Overheating Protection | Other, Integrated Thermal Protection |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Efficiency | >90% |
| Humidity % | 5% to 95% (non-condensing) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Multipin D-Sub |
| Operating Temperature | 0AdegC to +45AdegC |
| Shape | Rectangular |
| Product Type | Digital Servo Drive |
| Application | Servo Motor Control Automation |
| Protection Level | Other, Built-in Electronic Protection |
| Frequency (MHz) | 50-60 Hz |
| Rated Voltage | 230-400 V |
| Energy Consumption | Low |
| Output Type | Digital/Analog |
| Dimension (L*W*H) | 470 x 330 x 120 mm |
| Weight | 9.2 kg |
| Size | Standard |
| Phase | Three Phase |
| Input Voltage | 230-400V AC |
| Connection Type | Terminal / Plug |
| Material | Industrial Grade Aluminum Alloy |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Paypal, Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Delivery Point (DP), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER REQUIRED |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, North America, South America, Eastern Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | INDRAMAT DDS02 1-W150-D |
| Stock Quantity | 55 |
| Color | Grey |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Brand Name | INDRAMAT |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Price | 19000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGMPL3365M1ZZ
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGMPL3365M1ZZ
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr Hussain Memon
Members since
8 Years
Address
Opp.Hanumanji Mandir, Vadva Talavadi Main Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
servo drive repair in Bhavnagar
Report incorrect details

















