
Estro-250 Upholstery Cleaning Equipment
Price: nan INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Manmachine
In Stock
Product Specifications
| Motor Power | 2hp |
| Material | Steel |
| Voltage | 240V |
| Number of Motors | 2 |
| Weight | 25.5 kg |
| Detergent Tank Capacity | 20 liters |
| Pump Power | 48W |
| Features | Powerful Cleaning, Easy to Use, Efficient Cleaning, Low Energy Use, Durable Design, Simple Maintenance, Double Stage System, Large Tank Capacity |
| Supply Ability | Depends on Order Per Day |
| Delivery Time | Depends on Order Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
150
Establishment
1987
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAACM4906A1ZX
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAACM4906A1ZX
Noida, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Sales & Operation Coordinator
Mr. Rahul
Address
E-98, Sector-6, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
spray extraction machine in Noida
Report incorrect details
























