
Electric Kettle
Price: 280 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
2000 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Capacity | 1.7 Liters |
| Power | 1500 Watts |
| Dimensions | 20x15x25 cm |
| Weight | 1.2 kg |
| Voltage | 220-240V |
| Usage | Boiling water for tea,coffee and other hot beverages. |
| Features | Fast heating, Easy to use, Durable design, Safe operation, Stylish look |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10000 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
Product Overview
Key Features
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Name
Mahima
Address
null Pune, Maharashtra, 411041, India
automatic electric kettle in Pune
Report incorrect details





















