
Electric Kettle
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
25 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Capacity | 1 Liter |
| Power | 1000W |
| Voltage | 220-240V |
| Dimensions | 15x15x20cm |
| Weight | 1kg |
| Usage | Boil water for tea, coffee, and other beverages. Ideal for home or office use. |
| Features | Fast heating, Easy use, Safe operation, Durable design, Stylish look |
| Supply Ability | 25 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DYNAMIC IMPORT & EXPORT has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Kettle in bulk from DYNAMIC IMPORT & EXPORT at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier
GST NO
24BBKPV6821Q1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BBKPV6821Q1ZT
Surat, Gujarat
Name
Mehul Vaghasiya
Address
G-60, IFM MARKET,GROUND FLOOR,NR SITANAGAR CHOWK, PUNAGAM,SURAT,Gujarat-395010 Surat, Gujarat, 395010, India
automatic electric kettle in Surat
Report incorrect details















