
Dona
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum foil |
| Diameter | 8cm |
| Height | 4cm |
| Weight | 5g |
| Shape | Round |
| Capacity | 100ml |
| Packaging | Bulk |
| Features | Lightweight, Disposable, Cost-effective, Durable, Convenient, Hygienic, Versatile |
Company Details
THARUN TRADERS, Registered in 2014 at Chennai in Tamil Nadu, is a leading Manufacturer,Supplier of Paper Cups, Plates & Food Trays in India. THARUN TRADERS is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Dona, THARUN TRADERS has made a reputed name for itself in the market with high-quality Dona, Dona Paper Plates, Dona plates, etc.
Focusing on a customer-centric approach, THARUN TRADERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper Cups, Plates & Food Trays in bulk from THARUN TRADERS at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, THARUN TRADERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper Cups, Plates & Food Trays in bulk from THARUN TRADERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Jayaraman
Address
No. 9, Sriram Nagar, 1 Pillayar Koil Street, Madimpakkam, Chennai, Tamil Nadu, 600126, India
Report incorrect details

























