
Domestic Water Purifier - Advanced Filtration Technology | Smart Sensors For 100% Safe Drinking Water
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Water Purifier |
| Color | White |
| Capacity | 5-10 LPH |
| Filtration Stages | 3-5 Stages |
| Power | 220V |
| Dimensions | 30x25x40 cm |
| Material | Plastic |
| Weight | 5-8 kg |
| Usage | Domestic water purification for safe drinking water at home |
| Features | Pure Water, Safe Drinking, Smart Features, Affordable Price, Home Use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, R. K. TRADERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Water Softener & Purifier in bulk from R. K. TRADERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Vithya Sagar
Address
Perur Main Road, Lic Colony, Selvapuram, Dist -, Near Main Road, Coimbatore, Tamil Nadu, 641001, India
domestic water purifier in Coimbatore
Report incorrect details







































