
Domestic Lpg Gas Stove
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Burners | 2 |
| Dimensions | 50x40x15cm |
| Weight | 5kg |
| Gas type | LPG |
| Power | 3.5kW |
| Warranty | 1 year |
| Features | Dual burner, Efficient cooking, Durable material, Easy to clean, Safe operation, Affordable price, Compact design |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Others |
| Delivery Time | within 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jain & Sons Company has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stove Burners in bulk from Jain & Sons Company at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Kunal
Address
Plot no-4455, Roshanara Road, Kamla Nagar, Delhi, Delhi, 110007, India
Report incorrect details








































