



Dolpril-lidoca Prilocaine Cream - Drug Type: General Medicines
Price: 315.00 INR / Piece
(300.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
315.00 INR / Piece
Weight :
30.00 Gram
1 Pack Contains :
20
Minimum Pack Size :
5
In Stock
Product Specifications
| Salt Composition | Prilocaine 2.5% w/w + Lidocaine 2.5% w/w |
| Pacakaging (Quantity Per Box) | 30 Gram |
| Packaging Type | TUBE |
| Brand Name | EZINUMB |
| Life Span | 2 YEARS |
| Drug Type | External Use Drugs |
| Physical Form | Other |
| Suitable For | Suitable For All |
| Quantity | 1 Unit |
| Storage Instructions | Room Temperature |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 1 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Returnable | No |
| Pkg Box Length | 14.00 cm |
| Max Quantity | 1000 |
| Pkg Box Breadth | 3.00 cm |
| Mop | 5 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| MRP | 315.00 INR |
| Weight | 30.00 Gram |
| Stock Quantity | 5000 |
| Price Type | slab_based |
| Moq | 1 |
| Packsize | 20 |
| Price | 300.00 INR (Approx.) |
| Min Quantity | 200 |
| GSTIN | 5% |
| Brand Name | Ezinumb |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Height | 5.50 cm |
| Currency | INR |
| Shipping Type | free |
| Minimum Ordered Packs | 5 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Employee Count
2
Establishment
2021
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27AAJFL4621R1ZQ
Payment Mode
Days after Acceptance (DA)
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAJFL4621R1ZQ
Mumbai, Maharashtra
Partner
Mr Karan Ladhani
Members since
2 Years
Address
Shop No. 3, Ground Floor, Chunam Lane, Mumbai, Maharashtra, 400007, India
Report incorrect details

![2,2A -(Azanediyl)Bis[N-(2,6-Dimethylphenyl)Acetamide] (Lidocaine Rce) - Application: Industrial](https://cpimg.tistatic.com/03383339/b/4/2-2-Azanediyl-bis-N-2-6-dimethylphenyl-acetamide-Lidocaine-RCE-.png)




















