
Cctv Surveillance Camera - High-quality Durability | Advanced Night Vision, Motion Detection, Real-time Monitoring
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Night Vision | IR LEDs |
| Housing Material | Plastic |
| Power | 12V DC |
| Usage | Indoor/Outdoor surveillance |
| Dimensions | 100mm dia |
| Operating Temp | -10°C to 50°C |
| Compliance | CE/RoHS |
| Features | High Resolution, Night Vision, Wide Angle, Easy Install, Durable Build, Remote Access |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Alert Systems has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Alert Systems at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Ashok Kumar
Address
126-b/2, upper ground floor, govindpuri, New Delhi, Delhi, 110019, India
Report incorrect details

































