
Cctv Surveillance Camera - High-definition Imaging , Night Vision Capability, Motion Detection Alerts, Durable Weather-resistant Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| Power | 12V |
| Housing Material | Plastic |
| IR LEDs | Yes |
| Usage | Surveillance and security monitoring of premises or assets. |
| Weight | 0.5kg |
| Dimensions | 100x100x100mm |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Features | High Resolution, Night Vision, Remote Viewing, Secure Monitoring, Easy Installation |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Dld Two Multi Services Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Dld Two Multi Services Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Name
Mr. Ajit Kumar
Address
No. B- 174, 3rd Floor, Near DLW Kendriya Vidyalaya, Sector 7, Kanchanpur, Dwarka, New Delhi, Delhi, 110075, India
Report incorrect details





























