
Cctv Surveillance Camera By Scorpio Security Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| IR LEDs | 60pcs |
| Power | 12V |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Surveillance and security monitoring of premises, providing visual data for security management. |
| Operating Temperature | -20°C to +50°C |
| Weight | 1kg |
| Dimensions | 150x100x80mm |
| Compliance | IP66 |
| Features | High Resolution, Night Vision, Wide Angle, Remote Viewing, Weatherproof, Easy Installation, Secure Monitoring |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Scorpio Security Solution has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Scorpio Security Solution at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Narender Sharma
Address
Plot No B-1, Anarkali Colony, Krishna Nagar, Near Bus Stand, Delhi, Delhi, 110051, India
cctv camera in Delhi
Report incorrect details









































