
Cctv Surveillance Camera - Advanced Monitoring System, Remote Access Functions, Ideal For Public Areas
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Camera Type | Dome |
| Resolution | 1080p |
| Housing Material | Plastic |
| Lens Type | Varifocal |
| Night Vision | Yes |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Surveillance in banks, offices, malls, etc. |
| Weight | 2kg |
| IP Rating | IP66 |
| Dimensions | 150mm dia. |
| Features | Remote monitoring, High resolution, Wide viewing, Secure footage, Easy installation, Durable casing, Multiple users |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, 3 G Communications has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from 3 G Communications at Trade India quality-assured services.
Business Type
Importer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2008
GST NO
19AAAFZ6335R1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AAAFZ6335R1ZB
Darjiling, West Bengal
Partner
Mr. Vishal Choraria
Address
M.C. Building, 2nd Floor, Bidhan Road, Post- Siliguri, Darjiling, West Bengal, 734001, India
Report incorrect details




































