
Cctv Surveillance Camera - High Grade Material, Advanced Technological Innovation | Ideal For Homes And Offices
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Lens | 3.6mm |
| Sensor | CMOS |
| IR LEDs | 20m |
| Power | 12V DC |
| Housing | Metal |
| Usage | Indoor/outdoor surveillance in households and offices |
| Dimensions | 100x80x50 mm |
| Weight | 500g |
| Operating temperature | -10°C to +50°C |
| Features | High resolution, Wide angle, Night vision, Easy install, Remote view, Secure access, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jeevee Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Jeevee Enterprises at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
18
Establishment
1992
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Victor George Fernandes
Address
No. 228, Shop No. 2, Gauri Shankar Apartment, Rasta Peth, Pune, Maharashtra, 411011, India
cctv security camera in Pune
Report incorrect details



































