
Cctv Surveillance Camera - High-performance, Durable Design | Over 1000 Hours Of Recording, Hd Image Quality, Remote Monitoring
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Camera Type | Bullet |
| Resolution | 1080p |
| Sensor | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Housing Material | Aluminum |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Surveillance of premises and properties |
| IR Range | 20m |
| Weight | 0.5kg |
| Operating Temp | -20°C to +50°C |
| Ingress Protection | IP66 |
| Features | High resolution, Night vision, Remote viewing, Easy install, Weatherproof, Reliable security |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Zed Security Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Zed Security Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Establishment
2010
GST NO
05AAAFZ8210H1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 05AAAFZ8210H1ZB
Haldwani, Uttarakhand
Proprietor
Mr. Manoj Kalakoti
Address
Gaura complex, opposite New baajpur bus stand, kaladunghi road, Haldwani, Uttarakhand, 263139, India
cctv camera in Haldwani
Report incorrect details


































