
Cctv Surveillance Camera - High-definition Video Quality, Night Vision Capability, Motion Detection Alerts, Durable Weatherproof Design, Secure Remote Access
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| Housing Material | Metal |
| IR Range | 30m |
| Power | 12V |
| Usage | Security surveillance of premises |
| IP Rating | IP66 |
| Video Compression | H.264 |
| Features | High resolution, Night vision, Wide angle, Weatherproof, Easy install, Remote view |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Warrior Safety Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Warrior Safety Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr. Jagadish Palika
Address
PlotNo-13-9-85, P. R. Nagar, Near Venkateshwara, Hyderabad, Telangana, 500018, India
surveillance camera in Hyderabad
Report incorrect details









































