
Cctv Cameras - High-quality Raw Material, Durable Design | Efficient Performance For Extensive Research Work
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | LG CCTV Camera |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| IR Range | 20m |
| Power | 12V DC |
| Usage | Security surveillance and research |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 150mm |
| Features | High resolution, Night vision, Remote viewing, Secure monitoring, Easy installation, Durable design, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SAVI VISION PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from SAVI VISION PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
1998
GST NO
07AAECS5163M1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAECS5163M1ZZ
New Delhi, Delhi
sales Manager
Ms. Kumud Ratra
Address
Office Number B-56, Flatted Factory Complex, Okhla Phase-III, New Delhi, Delhi, 110020, India
Report incorrect details










































