
Cctv Camera - High-quality Surveillance Technology | Reliable Security, Trusted Vendors
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Lens | Varifocal |
| Resolution | 720p |
| Power | 12V |
| Housing Material | Plastic |
| Weight | 1kg |
| Usage | Surveillance and security purposes, indoor/outdoor monitoring. |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Compliance | CE |
| Features | High resolution, Clear vision, Wide angle, Secure monitoring, Reliable system, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SECURITY VISION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from SECURITY VISION at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
1992
GST NO
27AABFS2225G1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AABFS2225G1ZI
Mumbai, Maharashtra
Partner
Mr. Shashank Patil
Address
9, Anand Vaibhav, 1st Floor, N.C. Kelkar Road, Opp. Shivaji Mandir, Dadar (W), Mumbai, Maharashtra, 400028, India
cctv network camera in Mumbai
Report incorrect details









































