
Cctv Cameras By Pushkaraj Electricals & Electronics
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Connectivity | Wireless |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Lens Type | Dome |
| IR Range | 20m |
| Usage | Public and private security surveillance. |
| IP Rating | IP66 |
| Weight | 0.5 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Features | High resolution, Wireless, Long battery, Secure surveillance, Easy installation, Remote viewing |
Product Overview
Key Features
Features:
Long lasting battery life
High pixel resolution picture quality
Wireless connectivity
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PUSHKARAJ ELECTRICALS & ELECTRONICS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from PUSHKARAJ ELECTRICALS & ELECTRONICS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra
Proprietor
Mr. Nitin Padmakar Vaidya
Address
Chetan Plaza, Samarthnagar, Savarkar Chowk, Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra, 431005, India
Report incorrect details




































