
Dome Cctv Camera - High Resolution, True To Life Specifications | Ideal For Security In Educational Institutions, Restaurants, Government Organizations And Lobbies
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 720p |
| Material | Plastic |
| Lens Type | Fixed |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Security monitoring in educational institutes, restaurants, government organizations, lobbies, and lifts |
| Weight | 0.5kg |
| Dimensions | 100mm Dia |
| Features | High Resolution, Secure Surveillance, Affordable Pricing, Easy Installation, Durable Design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HexaTech Solution has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from HexaTech Solution at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Service Provider, Supplier
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra
manager
Mr. Prashant P Khandelwal
Address
Near Baba Petrol Pump, Alaknanda Building, Office No F-5, Jalna Road, Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra, 431001, India
Report incorrect details



































