
Cctv Cameras - High-quality Components | Easy Installation, Ideal For Hotels And Public Spaces
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Housing Material | Metal |
| Power | 12V |
| Lens | 3.6mm |
| Night Vision | Yes |
| Usage | Hotels, houses, public places |
| Weight | 1kg |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | Easy Install, High Quality, Secure Footage, Affordable Price, Reliable Monitoring |
| Payment Terms | Paypal, Western Union, Telegraphic Transfer (T/T), Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vishwakarma Engineering Works has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Vishwakarma Engineering Works at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Indore, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Bhupendra Vishwakarma
Address
Chhawani, Near By Mathura Wala, Indore, Madhya Pradesh, 452001, India
cctv camera in Indore
Report incorrect details









































