
Dome Ahd Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 650 TVL |
| IR | 24 LEDs |
| Range | 20 Mtr |
| Lens | 3.6/6/8 mm |
| Housing Material | Plastic |
| Power | 12V DC |
| Usage | Indoor/outdoor surveillance |
| Weight | 0.5 kg |
| Operating Temperature | -10 to +50°C |
| Features | HD Video, IR vision, Long range, Compact size, Easy install |
Product Overview
Key Features
Resolution-650 TVL
IR-24 Range 20 Mtr
Lens 3.6/6/8 Mm
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Abhay Corporation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Abhay Corporation at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra
Proprietor
Mr. Abhay Anant Ghuge
Address
10, Sant Krupa, Sr.no-16, Behind Kamalnayan Bajaj Hospital, Beed Bypass, Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra, 431005, India
Report incorrect details










































