
Bopp Sugar Bags - Color: Printed
Price: 15 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10000 Piece
Brand Name :
Radha Krishna Jute Products Pvt. Ltd.
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Coating Type | BOPP |
| Product Type | BOPP Sugar Bags |
| Bag Type | Other, Plastic Bag |
| Style | Other, Gusseted Bag |
| Sealing & Handle | Other, Heat Seal, Top Stitching, Optional Handle |
| Surface Handling | Other, Gravure Printing, Glossy or Matt Finish |
| Industrial Use | Other, Sugar Packaging |
| String | Other, Available Upon Request |
| Print Type | Rotogravure Printing, Multicolor Printed |
| Technology | Multilayer Lamination |
| Size | Customizable (5kg, 10kg, 25kg, 50kg options) |
| Width | 300 mm to 600 mm or as required |
| Length | 500 mm to 1100 mm or as required |
| Color | printed |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD) |
| Supply Ability | 100000 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AAGCR4200G1ZM
Payment Mode
Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AAGCR4200G1ZM
Kolkata, West Bengal
Director
Mr Tarun Dokania
Members since
4 Years
Address
18, Rabindra Sarani, Poddar Court, Gate No. 1 5th Floor Room No. 537 And 538, Kolkata, West Bengal, 700001, India
bopp gusseted bags in Kolkata
Report incorrect details































