
Air Conditioners - Energy Efficient Units | Hassle-free Performance & Market Leading Prices
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | AC Unit |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 1-5kW |
| Voltage | 220-240V |
| Refrigerant | R410A |
| Dimensions | Variable |
| Energy Efficiency | SEER 10-20 |
| Usage | Residential & Commercial cooling |
| Features | Cooling, Efficient, Reliable, Quiet operation, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Geetanjali Engineers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from Geetanjali Engineers at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
1967
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ABAPT8196K1Z2
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ABAPT8196K1Z2
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Mr. Yogendra Thakkar
Address
Lohana Building, Proffessor Manekrao Road, Raopura, Vadodara, Gujarat, 390001, India
Report incorrect details



































