
Air Conditioners By Tecumseh Product India Private Limited
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Split AC |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 1.5 Ton |
| Refrigerant | R32 |
| Power Consumption | 1500W |
| Dimensions | 950x300x200 mm |
| Weight | 10 kg |
| Usage | Room cooling in homes and offices |
| Features | Cooling comfort, Efficient cooling, Reliable operation, Durable design, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Tecumseh Product India Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from Tecumseh Product India Private Limited at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
300
Establishment
1984
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AABCT6893J1ZU
Certification
ISO 9000 : 2001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AABCT6893J1ZU
Ballabgarh, Haryana
Purchase Manager
Mr. Sandeep Kumar Singh
Address
38 KM, Delhi Mathura Road, Ballabgarh, Haryana, 121004, India
Report incorrect details


























