
Air Conditioner - High-quality Materials, Efficient Cooling Performance - Low Maintenance, Shock Resistant, Germ-free Air
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | AC Unit |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 1-5kW |
| Refrigerant | R32 |
| Power Supply | 220-240V |
| Dimensions | Variable |
| Weight | 100-500kg |
| Usage | Commercial & residential cooling |
| Warranty | 1 Year |
| Standards | IS 13918 |
| Features | Cooling, Energy-efficient, Quiet operation, Durable, Low maintenance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MODERN AIRCONDITIONING SERVICES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from MODERN AIRCONDITIONING SERVICES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
1973
GST NO
27AACPV7467N1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AACPV7467N1ZS
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mrs. Sona Valles
Address
plot no. 1 A, Nili Coperative Housing Society, P H Kataria Marg, Opposite Mahim Head Post Offices, Mahim (West), Mumbai, Maharashtra, 400016, India
Report incorrect details























