
Air Conditioners - Energy Efficient Design | Cost-effective, Durable Performance For Lasting Comfort
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | AC Unit |
| Color | Burgundy |
| Cooling Capacity | 1-2.5 kW |
| Dimensions | 800x200x300 mm |
| Voltage | 220-240V |
| Refrigerant | R32 |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Residential & Commercial cooling |
| Features | Cooling, Efficient, Durable, Cost-effective, Reliable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sri pearl enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from Sri pearl enterprises at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr. Sreekanth
Address
House No. 10-1-201/1, Pipeline Road, Fathe Nagar, Bala Nagar, Hyderabad, Telangana, 500018, India
Report incorrect details
































