
Air Conditioners
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Air Conditioner |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 12000 BTU |
| Power Consumption | 1500W |
| Dimensions | 900x300x200 mm |
| Weight | 15 kg |
| Voltage | 220V |
| Refrigerant | R410A |
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Room cooling and CO2 reduction in commercial or residential spaces |
| Features | CO2 Neutralization, Fresh Air, Industry Leading Price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Naresh Marketing has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from Naresh Marketing at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
1995
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Puducherry, Puducherry
Proprietor
Mr. Naresh M Jain
Address
Plot no. 58, Society Government School, Chetty Street, Puducherry, Puducherry, 605001, India
Report incorrect details































