
Air Conditioners - Premium Quality Hvac System | Efficient Dehumidification, Advanced Refrigeration Cycle
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Cooling Capacity | 1-5 kW |
| Dimensions | Variable |
| Power Consumption | 1-7 kW |
| Refrigerant | R410A |
| Voltage | 220-240V |
| Weight | 20-100 kg |
| Usage | Residential and commercial cooling |
| Features | Cooling, Dehumidification, Energy efficient, Quiet operation, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, E. Kundan has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from E. Kundan at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
































