
Air Conditioner - Energy Efficient Design | Advanced Technology Integration, Exceptional Market Value
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | Multiple |
| Cooling Capacity | 1-5 kW |
| Refrigerant | R32/R410A |
| Power Supply | 220-240V |
| Dimensions | Variable |
| Weight | 10-30kg |
| Usage | Home/Office cooling |
| Features | Cooling, Efficient, Quiet operation, Energy saving, Easy Installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Reliable Appliances has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from Reliable Appliances at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2007
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Mr. Pradip Purohit
Address
Ground Floor, 27 Suner Complex, Hari Nagar Five Roads, Gotri Road, Vadodara, Gujarat, 390021, India
Report incorrect details
































